Igor KRYSZYŁOWICZ

Tancerz Modern, Funky & Brodway Jazz
Choreograf z 20-letnią praktyką w Teatrach polskich i zagranicznych

Juror programu Gwiazdy tańczą na lodzie


Istota sukcesu w życiu każdego człowieka zależy od jego filozofii życiowej
- tak kiedyś napisał Clement Stone. I myślę, że
w istocie tak jest.
Posiadam bogaty dorobek artystyczny. Układałem ruch do wielu przedstawień tanecznych, spektakli dyplomowych w Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni oraz w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Opracowywałem choreografie dla najlepszych łyżwiarskich par tanecznych w Gdańsku oraz solistów w Warszawie i Oświęcimiu, a także dla dzieci z Młodzieżowego Teatru Muzycznego i Małej Rewii w Toruniu.
Odkąd sięgnę pamięcią zawsze czerpałem wielką radość i satysfakcję z wolności tworzenia. Między innymi pewnie to sprawiło, że moje choreografie objechały praktycznie całą Europę. Zdobyłem nagrodę za przygotowanie choreografii z okazji przyjazdu Jana Pawła II w 1999r. Na Mistrzostwach Europy IDO Jazz & Modern Dance w Moskwie 2009 moi podopieczni - zespół Enigma - zdobyli 5 złotych medali, 3 srebrne i 2 brązowe. W Mikołajkach 2009 na Mistrzostwach Świata IDO zajęli 4 miejsce w kategorii seniorki/solistki.
Ponadto w wiedeńskiej Stadthale uczestniczyłem w koncertach m.in.: Erosa Ramazzottiego, Chrisa Rea, Wet Wet, Wet, Roda Stewarta i niezapomnianego Falco.
Występowałem także w wielu filmach, serialach oraz programach rozrywkowych dla TVP1 i TVP2, TVN oraz telewizji austriackiej ORF1 i niemieckiej RTL.Ci, którzy mnie znają mówią, że jestem uważny, wnikliwy i staranny w swoim charakterze. Być może tak jest, bo nie uznaję dróg na skróty - jeśli pracuje to zawsze na 100%. Poza tym uważam, że w życiu kluczowe znaczenie ma często silna wola i - pomimo przeszkód - wytrwałość w dążeniu do celów zwłaszcza tych odległych w czasie.