Edyta CZAGOWIEC

Trenerka samby brazylijskiej, bachaty i salsy
Choreograf Universo Salsero Ladies


Już będąc dzieckiem wyraźnie wiedziałam, że moje życie to taniec!
Najpierw był to Taniec Współczesny i Jazz, którego uczyłam się u najlepszych instruktorów polskich. Następnie przyszedł czas na gorące karaibskie rytmy, które wciągają bez końca!
Na początku była to samba brazylijska, następnie reggaeton, hawajskie tańce Hula i Tahiti i wreszcie salsa, merengue i bachata. Swoją edukację taneczną salsy i bachaty wzbogacałam u najlepszych nauczycieli takich jak: Eddie Torres, Melissa Rosado, Griselle Ponce, Francisco Vazquez, Frankie Martinez, Fernando Sosa, Frank Santos i Ania Chagowska i nie przestaję się uczyć. Jestem choreografem Universo Salsero Ladies oraz tancerką i solistką zespołu Samba Art pod przewodnictwem Jalsona de Oliveira. Posiadam bogate doświadczenie taneczne i sceniczne. Wielokrotnie brałam udział w takich Festiwalach jak: Roma Salsa Festival, Salsa Congress Hamburg, Bachaturo, Limburg Salsa Festival i Varsaw Salsa Festival. Obecnie tańczę w parze z włoskim choreografem i tancerzem Riccardo Recanati, z którym występuję w Polsce i Europie dając pokazy oraz warsztaty salsy cubany, Los Angeles i New York Style oraz bachaty i reggaeton.
Mogę powiedzieć, że żyję pełnią życia, bo najważniejsza jest dla mnie radość jaką daje mi taniec. Uważam, że to przede wszystkim wspaniała zabawa, która pozwala na oderwanie się od rzeczywistości. Z całą szczerością mogę powiedzieć, że w tańcu można się po prostu zakochać!