Aneta SOCOWA

Tancerka samby brazylijskiej, salsy i Ladies’ Styling z 19-letnim doświadczeniem
Tancerka Samba Art


Taniec to moja wielka pasja, to coś co mnie uskrzydla.
Zakochałam się w jego klimacie i dlatego tańczę już od 19 lat!
Przez 10 lat uczęszczałam na zajęcia Teatru Tańca w Bielsku- Białej gdzie zgłębiałam wiedzę na temat gry aktorskiej oraz form tanecznych takich jak: klasyka, taniec współczesny w tym jazz i hip-hop. W ramach Ogólnoświatowych Festiwali Tańców Narodowo-Regionalnych podróżowałam po całej Europie. To właśnie te festiwale umożliwiły mi poznanie innych kultur, a przede wszystkim egzotycznych form tańca, takich jak: taniec brzucha, afro, samba, salsa, hula oraz regionalne tańce z okolic Włoch, Portugalii i Hiszpanii.


Kiedy na mojej drodze tanecznej pojawiła się salsa poczułam, że najbliższe są mi gorące rytmy i postanowiłam doskonalić swój warsztat w tej dziedzinie - zarówno w pracy
z partnerem jak i solo. Szkoliłam się u najlepszych zagranicznych choreografów i instruktorów takich jak: Chris De La Pena, Jessica Marlena Decker, Jailson De Oliveira,  Luis Vazquez i Melissa Fernandez, Hamidime Thiam, Arny Martin, Frank Santos.
Moją specjalnością są improwizacje i łączenie różnych stylów tanecznych w salsie i sambie brazylijskiej. Obecnie tańczę w grupie tanecznej Samba Art. Stale biorę udział w koncertach, kongresach tanecznych, festiwalach, pokazach telewizyjnych i od czasu do czasu w teledyskach. Posiadam wieloletnie doświadczenie w uczeniu salsy w parach, Ladies’ Styling oraz samby brazylijskiej, zarówno w Polsce jak i za granicą. Najwyżej cenię sobie radość płynącą z tańca oraz pełną swobodę ruchu, czego uczę na prowadzonych przez siebie zajęciach. Ponadto przez kilka lat trenowałam aerobik sportowy. Jestem też hipoterapeutką i zootechnikiem. Konie i taniec są moją drugą wielką pasją. Przekonałam się, że umiejętności terapeutyczne doskonale sprawdzają się na salach treningowych, bo zwierzęta i taniec uzdrawiają duszę i ciało!