Modern Jazz

Korzenie tańca jazzowego sięgają końca XIX wieku, ale wówczas styl ten nie spotkał się z wielką aprobatą. Na deskach teatru ciągle dominował balet nie pozostawiając nowym gatunkom szans na rozwijanie się. Prawdziwy przełom powstał dopiero pod koniec pierwszej połowy XX wieku, kiedy to świat zaczęła podbijać muzyka jazzowa dając szansę przebicia się technice tanecznej.

Jak się okazało, ludzie z wielkim zachwytem przyjęli nowy gatunek tańca pozwalający na większą swobodę ruchu i ekspresji, a także improwizacji. Wraz z upływem czasu taniec ten rozszerzył swoją popularność i aktualnie rozwija się tworząc nowe rozgałęzienia.

Modern Jazz to dynamiczne zajęcia tańca łączące modern z elementami tańca jazzowego. Technika modern oparta jest na łączących w sobie dynamizm i liryzm przeciwnościach i kontrastach: skurczenie i wydłużenie, upadek i powrót do równowagi, przyspieszanie i zwalnianie. Jego cechą charakterystyczną jest rytmiczna izolacja, zaczerpnięta z tańca jazzowego.

Dzięki Modern Jazz doskonale rozwiniesz umiejętność koordynacji, bowiem bazuje on na wewnętrznym rytmie, dynamice i precyzji ruchu. Zajęcia składają się z energetycznej rozgrzewki, regularnej nauki techniki oraz tworzenia choreografii krok po kroku przy akompaniamencie inspirującej i różnorodnej muzyki.

Dla kogo? Dla wszystkich!