Warsztaty psychodietetyki

Niektórzy ludzie tryskają zdrowiem i energią, wspaniale układa się ich życie uczuciowe i odnoszą sukcesy zawodowe. Inni mogą tylko patrzeć na nich z zazdrością. Dlaczego tak się dzieje? Co różni te dwie grupy ludzi? I co w ogóle ma wspólnego psychologia z odżywianiem i utrzymaniem pięknej sylwetki i dobrego samopoczucia? Jak zapewne się domyślasz bardzo wiele!

Odżywianie się to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Wraz z ewolucją człowieka rola pożywienia przestała się ograniczać do dostarczania odpowiednich ilości składników odżywczych i przekształciła się w źródło przyjemności, materiał do twórczości i styl życia. Zmiana roli żywności w życiu współczesnego człowieka, a także jej coraz wyższe przetworzenie doprowadziły do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia populacji i rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych dietozależnych.

W obecnych czasach stale rośnie problem nadwagi, w coraz większym stopniu także otyłości i innych chorób cywilizacyjnych. Głównym czynnikiem wpływającym na te zmiany jest współczesny styl życia. Bardzo szybkie tempo życia, stres, brak odpowiedniej dawki ruchu, siedząca praca, jazda samochodem, a do tego wszechobecne restauracje kuszące swymi ekspresowymi, ale niestety nie najzdrowszymi specjałami. 

Na szczęście coraz częściej spotyka się osoby zmotywowane do wyjścia z błędnego koła szybszego życia i wolniejszego metabolizmu. Najlepszym, najtańszym i najbardziej fizjologicznym sposobem profilaktyki zdrowotnej, w tym również redukcji masy ciała i walki z tkanką tłuszczową jest zmiana stylu życia, którego istotnym elementem jest właściwy sposób odżywiania, który pozwoli nie tylko osiągnąć i utrzymać harmonijną sylwetkę, czy pozbyć się zbędnego tłuszczyku, ale również pomaga zmniejszyć ryzyko zapadania na wiele chorób sercowo-naczyniowych, wątroby, nerek, cukrzycę typu drugiego oraz choroby nowotworowe. Odpowiedni styl życia wzmacnia także układ odpornościowy i kostny, usprawnia trawienie, wyostrza zmysły i wzmaga koncentrację oraz kondycję psychofizyczną.

Dodatkowo właściwy sposób odżywiania wbrew powszechnym przekonaniom jest smaczny, kolorowy i łatwy do stosowania, a korzyści zdrowotne, z niego płynące są widoczne już po kilku tygodniach. Tym samym chcielibyśmy pokazać Państwu, że zdrowe lekkie jedzenie jest przyjemnością i przy okazji wielką zabawą. Zależy nam aby pokazać Państwu nowe ścieżki myślenia o dobrym odżywianiu i zwiększyć świadomość jego wpływu na nasze samopoczucie.

Oprócz tego wiemy, że metody biomedyczne przebiegające sprawniej i mniej sprawnie, mają swoje ograniczenia, bo koncentrują się na najsłabszym punkcie procesu działania i próbie jego usprawnienia. Te zabiegi odgrywają pewną rolę, szczególnie na krótką metę. Dlatego my myślimy holistycznie skupiając się na zachowaniu właściwej równowagi pomiędzy naszym ciałem, umysłem i duchem. Nasza oferta dedykowana jest do osób, które dbają bądź chcą zadbać o swoje zdrowie psychofizyczne w sposób kompleksowy.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy odpowiedni program - warsztaty psychodietetyki, aby uporządkować chaos, jaki panuje w dziedzinie popularnej wiedzy o żywieniu i dietach mających jakoby poprawić nasze samopoczucie i sylwetki. Dzięki tym warsztatom już nigdy nie nabierzecie się na kolejną dietę cud!
Nie liczcie jednak na to, że wymyśliliśmy jakiś nowatorski sposób spalania tłuszczu. Nic z tych rzeczy! Nie jesteśmy kolejnym samozwańczym guru - chcemy jedynie przekazać całą prawdę na temat psychologicznych uwarunkowań postępowania ludzi
w trakcie zaspakajania własnych potrzeb i motywów - w tym preferencji żywieniowych, czyli tego dlaczego ludzie zachowują się różnie mając do dyspozycji podobną żywność.

Jako eksperci w tej dziedzinie - psychodietetycy, dietetycy medyczni i psychologowie w przystępnej formie zebraliśmy dostępną nam wiedzę, aby trwale zmienić na lepsze Państwa samopoczucie. Mamy nadzieję, że pomoże to Państwu wkrótce poczuprawdziwy dobrostan.

Zastanawiasz się teraz pewnie co możesz zyskać będąc Uczestnikiem warsztatów psychodietetycznych? Otóż bardzo wiele! Warsztaty te to przede wszystkim nieocenione źródło informacji na temat zdrowia w dynamicznie zmieniającym się świecie, którego jesteśmy integralną częścią oraz efektywnego w nim funkcjonowania. Nadrzędnym celem utworzenia warsztatów psychodietetycznych jest przedstawienie problematyki z uwzględnieniem wiedzy zaczerpniętej z psychologii, dietetyki, licznych przykładów ze sfery żywności i żywienia, a także socjologii. Psychologia odżywiania opisująca nasze postępowanie w trakcie zaspakajania potrzeby głodu i pragnienia powinna być bowiem omawiana w szerokim kontekście. I tak też uczyniliśmy - my autorzy. Państwa uwagę skoncentrujemy więc na zapoznaniu z rolą czynników psychologicznych, które mogą sprzyjać w sposobie kształtowania się zachowań związanych z żywieniem, takich jak nawyki i motywacja oraz wyborów określonych produktów i wartościowego sposobu odżywiania. Poznacie zależności między sposobem żywienia i zdrowiem,
a także chorobami wynikającymi z niewłaściwego sposobu żywienia. Korzyści wynikające z edukacji poświęconej zdrowemu żywieniu i wzrost świadomości dotyczący prawidłowego odżywiania sprzyjać będą Państwa zdrowiu, wzrostowi samopoczucia
i doskonałej sylwetce.

Program został przygotowany w oparciu o wyniki wiarygodnych i potwierdzonych badań naukowych w zakresie psychodietetyki.


Serdecznie zapraszamy!


ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Dla kogo? Program jest skierowany dla wszystkich. Dla każdej osoby, która ceni zdrowy styl życia i pragnie zrozumieć mechanizm powstawania zachowań żywieniowych, próbuje wyjaśnić dlaczego zachowuje się w określony sposób lub wreszcie chce zrozumieć, dlaczego pomimo ogromnych wysiłków nie jest w stanie dokonać zmiany w swoim sposobie żywienia. więcej