Zdrowy Kręgosłup Fitness

Ból kręgosłupa to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Siedzący tryb życia temu nie pomaga. Dlatego też wprowadzamy dla Państwa nowe zajęcia - zdrowy kręgosłup fitness. Spokojne tempo, odpowiednio dobrane ćwiczenia i odpowiednia muzyka czynią te zajęcia atrakcyjnymi dla wszystkich, którzy chcą się zdrowo poruszać, a nie koniecznie przepadają za szybkim tempem i tradycyjnym aerobikiem.


Trening angażuje do pracy cały gorset mięśniowy podtrzymujący kręgosłup. To zestaw ćwiczeń wzmacniających i rozciągających ukierunkowany na mięśnie wewnętrzne, które stabilizują kręgosłup i poprawiają postawę ciała. Obejmuje ćwiczenia rozluźniające i rozciągające, a także równoważne. Opracowany trening ma charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu i skrzywień kręgosłupa. Oparty jest na ćwiczeniach rozluźniających, rozciągających, równoważnych i wzmacniających, które w połączeniu z nauką techniki oddychania dają efekt prawidłowej postawy ciała (stabilizacji kręgosłupa). W zajęciach możliwe jest zastosowanie gum gimnastycznych oraz lekkich hantelek.


Dla kogo?

Trening ten to doskonała profilaktyka dla osób z bólami kręgosłupa, skierowany przede wszystkim dla tych, którzy mają pracę siedzącą albo długotrwałą pracę stojącą. Osoby takie mogą odczuwać dyskomfort lub ból w różnych partiach kręgosłupa, ale przede wszystkim w odcinkach: szyjnym lub lędźwiowym. Ćwiczenia te skierowane są dla osób, które chcą poprawić swoją mobilność, zapobiec dysfunkcjom kręgosłupa i dyskopatiom, bądź jeśli są po operacji albo epizodach bólowych i nie chcą doprowadzić do pogorszenia się dolegliwości.


Jakie daje korzyści?

Zdrowy kręgosłup fitness angażuje mięśnie odpowiadające za stabilizację kręgosłupa, rozciąga je i wzmacnia, przez co wpływa na właściwą postawę ciała. Poprawia wydolność mięśni brzucha, pleców i pośladków, a także ruchomość kręgosłupa, rozciąga najważniejsze grupy mięśniowe, przykurczone w wyniku siedzącego trybu życia. Pomaga w wyrobieniu prawidłowej postawy całego ciała i właściwych nawyków ruchowych.

Zdrowy Kręgosłup Fitness to zajęcia, które pokocha Twój kręgosłup!